Americká snídaně

Během mého třetího víkendu zde na americkém kontinentě jsem se svou nepálskou průvodkyní žijící v USA více než 10 let vyrazil na pravou na americkou snídani. Hned na úvod mě však upozornila na to, že takto rozhodně nevypadá její standartní víkendová snídaně a že na ni zajde jen ve výjimečných případech s cizincem, který chce okusit americkou kulturu. Pro mě naopak víkendové turecké pozdní snídaně v Istanbulu byly tradiční rituál a kulinářský zážitek. Zde v Louisville jsme na americkou snídani vyrazili do jedné restaurace z řetězce Waffle House, který v roce 1955 založili dva chlapíci z Atlanty, a dnes jich mají okolo 1600 v 25 státech.

image

image[5]

image[2]

Jako všechno v Americe i tato restaurace vypadala přesně jako z těch amerických béčkových filmů:

Americká snídaně byl opravdu kulturní zážitek, který je potřeba při návštěvě USA zažít, ale po chuťové stránce to byla opravdu bída. Na talíř jsem dostal trochu míchaných vajec, a i když jsem si je objednal se sýrem, nemohl jsem ho na talíři identifikovat. Při představě co bych na talíř dostal, kdybych si stěžoval, jsem však ani necekl a snědl i bílou hmotu připomínající krupicovou kaši bez chuti a i umělou opečenou šunku, co vypadala a chutnala jak podešev baťových střevíců.

image[3]

image[6]

Na poslední fotografii je vidět zamaštěný prst jednoho ze členů personálu a nás obsluhující servírka s mnou nepálskou průvodkyní.

photo

Publikováno v Česky, USA

One comment on “Americká snídaně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.