Člověče stěžuj si!

V Bohnicích v Praze 8, tam kde končí autobus 200 a začíná sídliště, stojí prodejna Albert. Tato prodejna se na první pohled neliší od jiných prodejen Albert. To však činí tuto prodejnu vyhlášenou je její nepřívětivý personál, omezená nabídka zboží a dlouhé fronty na pokladně. Situace již došla tak daleko, že když už není opravdu jiného zbytí a musíme do této prodejny zajít, jelikož konkurenční prodejny nejsou v docházkové vzdálenosti, říkáme tomu, že se tedy „jdeme obětovat“.

O sobotním ránu 18. října 2014 jsem se šel dobrovolně obětovat, abych k snídani koupil pár rajčat, jogurt a čerstvé pečivo.

Tento prokletý Albert mě nepřekvapil a zpestřil mi sobotní ráno řádnou dávku adrenalinu. Jelikož se situace nezmění, pokud si někdo nebude stěžovat a všichni budou zticha a jen se obětují, rozhodl jsem se, že na své rozhořčení upozorním vedení společnosti AHOLD Czech Republic, a.s., která prodejny Albert provozuje. Můj dopis vedení společnosti je k vidění níže.

Věřím, že i ostatní občany potěší, že si konečně někdo stěžoval a dojde k nápravě opravdu bídného stavu prodejny. Tímto bych také chtěl motivovat další nespokojené občany, aby se nebáli a stěžovali si na odpovědných místech a požadovali se zjednání nápravy. Nemám na mysli pouze prodejny Albert, ale přál bych si, aby se zjednala náprava v celé České republice, počínaje apelem na nové vedení na radnicích a místních samosprávách, dále školách, poštách, restauracích a dalších místech.

Jak říká staré přísloví: „pokud není žalobce, není ani soudce“, a proto my občané si musíme stěžovat, aby byla zjednána náprava a lépe se nám v této malé zemičce ve středu Evropy žilo.

Dopis AHOLD Czech Republic

Publikováno v Česky, Názory

2 comments on “Člověče stěžuj si!

  • Vidím, že stížnosti na Albert fungují všude.. U nás ve Valmezu je to stejné, jen nevím, zda už někdo někam psal. Personál se střídá rychleji než myšlenka, manažer zřejmě ani není, protože takto by snad nemohl prodejnu nechat fungovat. Pečivo namíchané se starým, na dotaz na zboží personál odpoví, že pokud není v regále-v chladící vitríně, tak asi není. O oceňování zboží ani nemluvě, až u pokladny zjistíte, že cena je naprosto jiná. Pohled na zeleninu a ovoce je žalostný, ale místní rozhlas nabádá na levná rajčata, kterých je ve dvou bedýnkách cca po dvou keříčcích, navíc už hodně pomačkaných. Kdysi chodily kontroly,dávající pokuty a jiné postihy, ale to už dnes je vzácná vyjímka. A.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.