Další americký zážitek, tentokrát basketbal!

Po víkendové americké snídani jsem v pondělí 4. března 2013 okusil další americký zážitek. Tentokrát jsem se svým slovenským kamarádem vydal na nefalšovaný americký basketbalový zápas univerzitních mužstev. Tento sport se v USA těší velké oblibě a univerzitní liga je prý mnohem sledovanější, než slavná NBA! V pondělním zápase proti sobě v Louisvillském KFC Yum! Center nastoupil domácí univerzitní tým Louisville proti Cincinnati. Tento chrám, jak arénu mnozí nazývají, byl otevřen teprve v roce 2010 a při basketbalovém zápase pojme až 22 500 diváků. Jen pro představu libeňská hala má kapacitu okolo 18 000 míst. Při pondělním běžném ligovém zápase bylo v Louisville vyprodáno!
match_1
Zápas byl neskutečný zážitek. Hned na úvod jsem byl šokován velkolepostí haly a vynikající atmosférou již během představování mužstev. I když naše sedačky byly jen několik řad od střechy, měli jsme vynikající výhled na celé hřiště, které bylo před námi jako na dlani. Samotný zápas se nesl v poměrně poklidné atmosféře, i když v celé hale byla cítit skvělá atmosféra a podpora domácích fanoušků. Opravdu se mi velmi líbilo, že fanoušci obou mužstev byli v hale rozmístěni rovnoměrně a zamíchaní mezi domácí, kteří své povzbuzující rivaly nijak slovně nebo fyzicky nenapadali.

Během poločasu byli diváci zabavováni různými interaktivními reklamními soutěžemi a veselí maskoti házeli do hlediště dárky.

Nebyl by to americký zápas, kdyby diváky nebavily sličné roztleskávačky. Chodit s jednou z Ladybirds je prý snem každého louisvillského muže.

Z čeho jsem byl však opravdu mile překvapen, a je to podle mě ryze americké, bylo, když pořadatelé za University of Louisville během jednoho z timeoutů poděkovali svému mecenáši, který daroval 5 milionů amerických dolarů na podporu univerzitního fotbalového týmu. Během dalšího timeoutu univerzita poděkovala svému bývalému absolventovi školy, který daroval 3 miliony. Oba tito pánové zamávali do kamery z čestné lóže a sklidili bouřlivý potlesk zaplněné arény. Během jiné pauzy organizátoři také nezapomněli v hale přivítat rodiče herečky oceněné na letošních Oscarech, která pochází z Lousiville.

match_4

Samotný zápas skončil 67:51 pro domácí University of Louisville a vyprazdňující se hala ještě po zápase shlédla emotivní video o trenérovi domácího mužstva, který právě dnes se svým týmem dosáhl jubilejního 300. vítězství. V Americe se prostě cení úspěch a není potřeba se za něj stydět. Ba naopak. Úspěch se musí prodat a propagovat!

Publikováno v Česky, USA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.