Člověče stěžuj si!

V Bohnicích v Praze 8, tam kde končí autobus 200 a začíná sídliště, stojí prodejna Albert. Tato prodejna se na první pohled neliší od jiných prodejen Albert. To však činí tuto prodejnu vyhlášenou je její nepřívětivý personál, omezená nabídka zboží a dlouhé fronty na pokladně. Situace již došla tak daleko, že když už není opravdu jiného zbytí a musíme do této prodejny zajít, jelikož konkurenční prodejny nejsou v docházkové vzdálenosti, říkáme tomu, že se tedy „jdeme obětovat“.

O sobotním ránu 18. října 2014 jsem se šel dobrovolně obětovat, abych k snídani koupil pár rajčat, jogurt a čerstvé pečivo.

Tento prokletý Albert mě nepřekvapil a zpestřil mi sobotní ráno řádnou dávku adrenalinu. Jelikož se situace nezmění, pokud si někdo nebude stěžovat a všichni budou zticha a jen se obětují, rozhodl jsem se, že na své rozhořčení upozorním vedení společnosti AHOLD Czech Republic, a.s., která prodejny Albert provozuje. Můj dopis vedení společnosti je k vidění níže.

Věřím, že i ostatní občany potěší, že si konečně někdo stěžoval a dojde k nápravě opravdu bídného stavu prodejny. Tímto bych také chtěl motivovat další nespokojené občany, aby se nebáli a stěžovali si na odpovědných místech a požadovali se zjednání nápravy. Nemám na mysli pouze prodejny Albert, ale přál bych si, aby se zjednala náprava v celé České republice, počínaje apelem na nové vedení na radnicích a místních samosprávách, dále školách, poštách, restauracích a dalších místech.

Jak říká staré přísloví: „pokud není žalobce, není ani soudce“, a proto my občané si musíme stěžovat, aby byla zjednána náprava a lépe se nám v této malé zemičce ve středu Evropy žilo.

Dopis AHOLD Czech Republic

Publikováno v Česky, Názory

Článek není možné komentovat.