Myslete jako podnikatel!

Přestože to po letmém přečtení mého blogu vypadá, že nedělám nic jiného, než cestuji stopem po světě, jsem především vědec a badatel. V rámci svého PhD studia a doktorského výzkumu se věnuji problematice rodinného podnikání. Na kontě mám již několik odborných článků v časopisech a pár účastí na konferencích. Také jsem vedl a vedu několik bakalářských prací, které se rodinných podniků týkají. V USA jsem zejména proto, abych tu odkoukal, jak na tom jsou Amíci s tím rodinným podnikáním a jak k němu přistupují.
Dneska ráno jsem měl tu čest se jako pozorovatel účastnit fóra s názvem: Think Like an Entrepreneur: How to Develop Entrepreneurial Leadership within the Family Business pořádané místním Familly Business Center při University of Louisville. Akce to byla na výsost inspirující a předčila mé nejlepší očekávání. Sál byl zaplněn rodinnými podnikateli, kteří dychtivě nasávali informace od prvního přednášejícího (Van G. H. Clouse), který stravitelnou formou lidem z praxe sděloval nejnovější výsledky akademického výzkumu a to, jakým způsobem je mohou využít ve svém podniku k jeho rozvoji.
Po přestávce program gradoval moderovanou diskuzí s dvěma úspěšnými podnikateli (Carl Chapman a Daniel Koester), kteří se před ostatními nebáli otevřeně mluvit o svých podnikatelských začátcích, úspěších a také neúspěších, které časem přetavili v cenné zkušenosti.

forum
S respektem a obdivem musím uznat, že jak ti Amíci pokulhávají ve znalosti zeměpisu a ve stravovacích návycích, mají skvěle zvládnutý přístup k podnikání a vychovávají si ty nejlepší podnikatele, kteří jsou motorem celé ekonomiky. Poslední dobou sice moc nesleduji zprávy z české kotliny, ale to, co jsem zaslechl o parazitujících živnostnících, mi přijde jako holý nesmysl a doufám, že toho pána u nás doma nikdo nebere vážně, natož, aby jeho nápady aplikoval do praxe!

Publikováno v Česky, Názory, USA

Článek není možné komentovat.