Restart

Na Štěpána roku 2015 jsem slavnostně vyhlásil do světa, že mám Instagram. Tehdy to byla ještě relativně mladá aplikace jen pro „pár“ nadšenců. Facebook již v ní ale viděl ohromný potenciál a neváhal za ní o dva roky dříve dát nepředstavitelnou miliardu dolarů.

Mým prvním příspěvkem byl turecký čaj. Pak ještě pár fotek z Turecka. Ale pak moje aktivita pomalu slábla, až na skoro rok ustala úplně. Měl jsem prostě jiné priority a neměl jsem chuť se světem sdílet, co jsem měl k snídani, co k obědu a kde jsem si dal skleničku něčeho dobrého k večeři.

Instagram se postupem času vyvíjel, rostl a dnes je z něho sexy sociální síť, jakou kdysi býval Facebook, který dnes po skandálech s Cambridge Analytica a zneužíváním osobních údajů přestal být důvěryhodným místem. Facebook se tak aktuálně hodí jen ke sdílení statusu o domácích mazlíčcích či narození miminek a šíření nenávistných sděleních za hranicí s šířením poplašné zprávy.

Přestože se vlak jménem Instagram s několikaletým zpožděním dost slušně rozjel i v českém ďolíčku, stále si myslím, že nenabral plnou rychlost, jako je tomu jinde ve světě. Přestože jsem posledních několik let velmi zanedbával svůj osobní blog Milanbey a psal příspěvky spíše na náš podnikatelský česko-turecký projekt ČeskoTurecko, dřímala ve mně touha sdílet se světem jiný pohled na svět a měl jsem potřebu se dále vyjadřovat k dění okolo mě. Na blog jsem od roku 2015 nenapsal ani čárku, ale pevně jsem věřil, že bych se k tomu mohu jednou vrátit, a proto jsem platil hosting a doménu, abych jednou mohl navázat, kde jsem přestal.

Dnes je rok 2019 a na svém Instagramu se snažím být zase aktivní. Sice se nedozvíte, co jsem měl k snídani a co k obědu, ale rád bych na pozadí svého každodenního života sdílel s okolím také své postřehy, myšlenky a třeba se ptám na otázky, na které víme odpověď, ale neptáme se na ně.

Konečně se dostalo i na můj „blogísek“ a po více než čtyřech letech jsem dnes přidal další příspěvek. Časem chci psát více a vyjadřovat se ke světu kolem sebe nejen přes líbivé fotografie na Instagramu, ale třeba se více rozepsat do hloubky za posunutím palcem. Uvidíme, kam se tento záměr dále posune a zda z toho bude zase jen výkřik na internet, nebo zda se to nějak více rozjede a bude moje „tvorba“ někoho dalšího zajímat.

Výhodou mého osobního blogu je, že si zde mohu psát, co chci. Jelikož vše píši z vlastní hlavy a popisuji vlastní dojmy, názory a nápady, nemusím ověřovat informace a mohu se jen unášet svou múzou a psát o všem, co mě napadne.

Instagram je opravdu instantní zábava, kam pod krásnou fotku napíšete jen pár řádků, ale blog je místo, kde se mohu víc rozepsat, a proto bych chtěl vedle sebe udržet obě média. Instagram je více interaktivní a obrazový a na blog psát naopak více do hloubky a textově. Věřím, že přestože dnes prý lidé již nečtou a nejradši mají obrázky a videa, najdou se lidé, co si budou chtít přečíst i má slova.

Tedy. Sice mi ujel vlak, ale budu se snažit do něj naskočit a přispět svou tvorbou do internetového mlýna, který to vše semele a vyplivne internetové celebrity a influencery. Pokud vás tedy zajímá, jak mi to jde, sledujte mě na Instagramu, Facebooku a také zde na blogu.

Publikováno v Česky, Ostatní

Článek není možné komentovat.