Milanbey byl na dovolené

Omlouvám se svým věrným čtenářům a fanouškům dožadující se dalších postřehů z Nového světa, že jsem se na pár dní odmlčel. Byl jsem na „dovolené“. Po svém návratu z Turecka a bleskurychlém přesunu do USA jsem si už opravdu potřeboval vyčistit hlavu a dostat se zpět do formy. Poslední dobou toho bylo poměrně hodně, a i když jsem si již trochu zvykl střídat kontinenty, vypořádávat se s novým prostředím, jak na běžícím páse vyplňovat reporty, kalkulace, hlášení a psát vědecké články, byl jsem již opravdu unavený.

IMG_2052
Jediným způsobem, jak si mohu psychicky odpočinout je pro mě cestování. Je to pro mě úplný balzám na duši. Jak říkávám, jediné, co mě během cestování zajímá je jen, jakým směrem jedu, kde se mohu po cestě najíst a kam si dojdu na záchod a kde případně v noci složím hlavu. Je mi úplně ukradená jakákoliv politická žabomyší přestřelka, plnící se emailová schránka nebo drby z Kocourkova.

IMG_1890
S radostí jsem přijal nabídku mého slovenského průvodce Louisvillem podniknout během místních týdenních jarních prázdnin společný výlet. Jako záminka cesty na Floridu nám posloužila návštěva jeho dobrého kamaráda, který tam aktuálně slouží u pobřežní stráže. Abychom zažili trochu dobrodružství a mohl jsem mu během cesty předat své zkušenosti, které se mu jistě budou hodit během jeho nadcházející roční cesty stopem do Asie, jako způsob dopravy jsme zvolili stopování.

IMG_1859
Výlet byl skvělý, takže se po zpracování všech materiálů můžete těšit na další příspěvky a budu se snažit popsat, jak je to se stopováním v USA, co jsem viděl ve Fort Myers, Miami Beach, Atlantě a co to znamená Spring Break.
Na závěr bych chtěl také všechny uklidnit, že jsem přežil své válečné zranění z koupelny a rána se mi poměrně dobře zacelila a vše je v pořádku.

Publikováno v Česky, USA

Článek není možné komentovat.